Firma Hakkında

Şirketimizin kurucuları Elektrikli otomobillerle ilgili çalışmalarına 2009 yılında başladı. 2011 yılına kadar elektrikliotomobiller.org sitesinde elektrikli otomobiller ile ilgili onlarca makale yazdıktan sonra bu makalelerini “3 boyutta Elektrikli Otomobiller” kitabı ile yayınlandı.

2010 yılında çok az sayıda da olsa kurulmaya başlanan şarj istasyonlarını teşvik etmek amacıyla Türkiye’de ilk şarj istasyonları haritasını yayınladık.

Şarj istasyonu yayılımının çok hızlı ve kontrolsüz gelişeceğini fark ederek ilk standart şarj istasyonu kurulumu için gerekli olan etüt faaliyetinin metodolojisini “Enerji Şarj Istasyon Kurulumu (Eşik”) yöntemini yayınladık.

Firma Bilgileri

Türkiye’de ilk elektrik otomobiller üzerine farkındalık anketini yaptık (Hakkari’de) ve raporladık. Maksatımız elektrikli otomobillerin kullanımı hayata geçmesi için gerekli olan kullanıcı hazırbulunuşluğuna katkı sunmaktı buna ülkemizin onlarca şehrinde görev yapacak akademisyenler üzerinden gerçekleştirmeye başlamak sanırım doğru tercihti. Topşumun gençlerine en hızlı ulaşabilecek bir hedef kitle ile bunu başardığımızı düşünüyorum.

2011 yılında sarjet.com domain adını ve chargev.com domain adını aldık ve bu web sitelerinde Türkiyedeki ve dünyadaki şarj istasyonlarının haritasını yayınladık.

Tohum atma devri tamamlanmıştı kitabın son bölümü tek cümleden oluşmaktaydı «Bu kitabın sonuç bölümü 2020 yılında yazılacaktır.» Doğru bir tarihi hedef koyduğumuzu 2020 yılında bu cümleden habersiz bu işe tekrar giriştiğimizde farkettik.

Ekim 2020 de Şarjet Elektronik Yazılım Bilişim Ticaret Ltd. Şirketini kurduk.

" was added to wishlist